Сидорф останува во Милан

26 мај, 20110
673811_w2

По повеќе месеци неизвесност Кларенс Сидорф сепак го птродолжил договорот со Милан на уште година дена.

Холанѓанецот така ќе ја мине и својата десета сезона во Милан, каде дојде 2002. година од Интер.

Оваа сезона Сидорф одигра 30 меча во Серија А, а на 23 беше во стартниот тим.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber