Сириските бегалци ја дочекаа Џоли

21 јуни, 20110
_53495688_012242131-1

Стотици сириски бегалци во Турција со одушевување ја дочекаа амбасодорката на UNHCR, славната актерка Анџелина Џоли.

Таа допатувала во Турција минатата недела, за да ја посети сириско турската граница, каде илјадници сиријци избегале од својата земја. UNHCR од оваа мисија објавила видео, каде славната глумица лесно комуницира со децата и останатите луѓе кои биле фасцинирани од нејзината појава.

Без трошка шминка, таа изгледаше како да и е потребен добар одмор, но сепак, неможе да не се оддаде признание за нејзините напори и ангажмани како амбасадор на добра волја.

“Луѓето од овој камп се побегнати поради страв за своите животи, а многумина се уште ми кажаа дека се плашат за животите на своите блиски кои останале во Сирија“, изјавила Џоли.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/