Сиси Спејсек со своја ѕвезда на булеварот на славните во Холивуд

2 август, 20110
Actress Sissy Spacek kneels atop her newly unveiled star on the Hollywood Walk of Fame in Hollywood August 1, 2011. REUTERS/Fred Prouser (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT)

Добитничката на Оскар, актерката Сиси Спејсек,61, денеска доби своја ѕвезда на булеварот на славните во Холивуд.

Сиси Спејсек на тој начин стана добитничка на 2.443 ѕвезда која е поставена на булеварот на славните.

Позната по улогата на налудничава тинејџерка во филмот “Кери“, оваа актерка доби Оскар во 1981 година за улогата на пејачката Лорет Лин во филмот “Ќерката на рударот“.

Нејзиниот најнов филм “Помош“ треба да се појави во кино салите во текот на овој месец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit