Сите под туш за рекорд

16 август, 20110
tusiranje-rekord

На плажа во Борнмут се собраа 152 учесници воглавно по бикини. За соборување на рекордот беше поставен туш висок шест метри, а оранизатор беше компанијата Линкс која прозведува дезодоранси и козментика.

Претходнот рекорд го имаа Американците, кога 145 од нив се разладуваа во Илиноис пред две години.

Официјално Ана Орфорд од Гинисовата книга на рекорди, потврди дека рекордот е соборен и им честиташе на сите учесници.

http://www.youtube.com/watch?v=h0UJibVjMM0&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit