Скандал!!!

12 јуни, 20110
ja-imam-talenat480x360

Како и секоја балканска работа, така и оваа “талентиранава” во Србија, не може да пројде без скандал. Имено, преносот на сите ТВ станици низ балканот, освен на А1 започна навреме. Гледачите а богами и гласачите за македонскиот претставник во полуфиналето, танчерот Јусуф, немаа можност да го поддржат нашиот кандидат. Се разбира. Јусуф испадна од понатамошната битка за награден фонд од 100.000 еур. Дали зад овој скандал стои политика, можете сами да процените. Впрочем, не е Балкан ако не е СКАНДАЛ!

Додека го пишуваме овој текст, Јас имам талент е веќе завршен во Белград, а на А1 сеуште кандидатите се “борат” за својот опстанок во “трката” наречена политика! Луѓе НЕ ГЛАСАЈТЕ за “џабе”. Чувајте си ги паричките. Ќе ви затребаат за попаметни работи!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma