Слушнете ја сеуште необјавената песна на Amy Winehouse!

23 август, 20110
TonyBennettAmyWinehouse

Само неколку недели пред излегувањето на албумот “Duets II”, 85-годишниот легендарен пејач Tony Bennett, го објави дуото кој во Март го снимил со Amy Winehouse. Песната, со наслов “Body And Soul” требало да биде објавена како главна песна , но Bennett го одложи нејзиното издавање поради трагичната смрт на Amy Winehouse.

Како звучи целиот дуел, ќе го дознаеме до 20-ти Септември, на 85-годишниот роденден на Bennett, кога излегува и “Duets II” на кој освен со Amy Winehouse, соработувал и со Arethom Franklin, Lady Gagа, Mariah Carey.

httpv://www.youtube.com/watch?v=RR0vhRDpckQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit