Снајдер и Хидинг пристигнуваат во ‘пакет’?

7 јуни, 20110
Guus_Hiddink

Гус Хидинг, наводно му порачал на својот нов шеф, Роман Абрамович дека вреди да се помачи околу трансферот на неговиот сонародник, Весли Снајдер. Холандскиот играч од средниот ред немаше сјајна сезона со “нероазурите”, а Сер Алекс Фергусон го гледа како идеална замена за Пол Сколс, но барањата на Снајдер се превисоки, бидејќи побарал 200 илјади фунти неделно! Челзи чека да се реши ситуацијата со Гус Хидинг и Фудбалскиот сојуз на Турција, а од сојузот порачаа дека тој може да си замине за 4 милиони фунти. Клубот од Лондон е поврзуван ос многу трансфери ова лето. Први на списокот се Лука Модрич, Алексис Санчез, Нејмар, како и Ромел Лакаку.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/