Со 6 часа работа во канеларија согоруваме само 600 калории

29 април, 20110
Woman exercising at home

Поминати шест часа во канцеларија согоруваат 600 калории, што обично се согоруваат со неполн час вежбање во теретана.

Постојаното седење на канцелариско столче, немање физичка активност предизвикува и други последици освен дебелеењето.

Затоа не се чудете доколку се чувствувате изморено, исцрпено и често имате главоболка.

За да го избегнете ова чувство доволно е само половина час да вежбате пред да одите на работа. Така ќе имате повеќе енерија и многу полесно ќе ги завршите работните обврски.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi