Со арома-терапија против целулитот

19 мај, 20110
etericni masla

При арома-терапијата испаруваат молекули од етеричните масла кои влијаат на нашата психа, но и на убавината на нашата кожа.

Навлегувајќи во кожата тие ја смируваат, ја прават мека, а воедно и ја забрзуваат циркулацијата на крвта што е важен услов за уништување на целулитот.

Експертите препорачуваат микс од масло од рузмарин, кипарис, лаванда за идеално “чистење” на целулитот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi