Со секс до супер изглед

10 август, 20110
odlicen izgled seks1

Иако многу девојки поради незадоволство од своето тело се одлучуваат на скапи хируршки третмани, постои многу подобар, забавен и евтин медот – секс!

Всушност, за време на секс градите се зголемуваат за 25%, брадавиците се  зацврстуваат, поради што после сексот нема да ви се потребни градници за зголемување за деколтето да ви изгледа убаво.

Покрај тоа, по триесет минути добар секс, образите добиваат природно розова боја, усните боја на цреша, а кожата станува еластична и сјајна.  Фоликулите на косата имаат проток на крв што ја храни – колку повеќе секс , толку повеќе храна за косата, што значи дека вашата коса по сексот ќе биде помека и посјајна.

Ако не сакате да одите на аеробик, вашиот кардио тренинг направете го во кревет. Во половина час секс во просек трошите 85 калории, што не е многу, но притоа го зајакнувате стомакот, бутовите, задникот, мускулите на рацете и грбот. Сè зависи од позата која најмногу ја “вежбате“.

Пред сè, сексот е еликсир на младоста и ако жената има просечен сексуален живот, ќе изгледа неколку години помлада. Сексот е третман против стареење кој делува кај секоја возраст.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi