Софија Лорен е мама Тополино

16 јуни, 20110
sofija loren

Италијанската филмска дива Софија Лорен го позајми гласот на мама Тополино во новото продолжение на анимираниот филм “Автомобили”.

Таа за прв пат во својата кариера се сложила да го позајми гласот на некој анимиран филм. Се сложив на тоа само затоа што сакав моите внуци да кажат баба ми е мама Тополино, изјавила актерката.

Второто продолжение на овој анимиран филм треба да се појави во кино салите кон крајов на месецов.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/