Сопругата на Коби Брајант се пожали: “Маж ми ме утепа од варање”:))

23 декември, 20110
kobeivanessabryant

Пред неколку дена Ванеса Брајант, сопруга на NBA кошаркарската ѕвезда, Коби Брајант, поднела барање за развод, по повеќе од 10 години врска во која имаат две ќерки.

Причина за разводот е неговото неверство, а Венеса наводно се пожалила на своите пријателки дека сопругот ја изневерувал со околу стотина жени.

Всушност, во моментов главно прашање е како ќе се подели имотот на овој пар, бидејќи не потпишале никаков предбрачен договор на почетокот на врската. Но, според законот во Калифорнија, имотот во ваков случај се дели 50- 50%, а според шпекулациите Ванеса може од бракот да заработи околу 100 милиони американски долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma