Спасете се од црвенилото на лицето

26 април, 20110
Closeup of a happy young beautiful woman with hands on face

По стресот и штетното влијание од UV зраците, кожата е секојдневно изложена на микровоспалителни дејства кои долгорочно гледано го зголемуваат нивото на осетливост и предизвикуваат изумирање на клетките.

Навидум тие изгледаат безопасно, но со страеењето на кожата, ефектите од нив може да се видат нешто покасно. Затоа треба на време да се реагира доколку забележите црвенило на вашето лице.

Користете креми за нега на лице кои содржат ретиналдехидр, состојка која ќе ги смири воспалените места и ќе ве заштити од несакани последици кои доаѓаат со текот на годините. Оваа состојка има влијание и на забавување на процесот на стареење на кожата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma