Spice Girls ќе станат ѕвезди на театарски мјузикл

26 април, 20110
spice-girls-photos

“Viva Forever” е насловен театарскиот мјузикл кој е заснован на песните на женскиот бенд Spice Girls.

Мјузиклот ќе го режира британската театарска режисерка Marianne Elliott. Девојките од поранешниот бенд се воодушевени од идејата за “Viva Forever”, изјавил Simon Fuller менаџерот на Spice Girls.

Премиерата на театарскиот мјузикл е закажана за крајот на 2012.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi