Сплав од мравки – Пробај да го потопиш! :)

22 август, 20110
mravki naslovna

Погледнете го овој сплав од огнени мравки (или уште попознати како црвени мравки). Тие се доближуваат една до друга и формираат сплав кој лебди во водата и кој не може да потоне дури ни под притисокот на пинцетата.

Забележете како се формира меур под површината на водата и како водата не може да навлезе во сплавот.

httpv://www.youtube.com/watch?v=2bdry7_5qck

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit