Спремни за на плажа

5 јули, 20110
Family

Спремањето за летните одмори за жените не е ни малку едноставна работа- купување костими за капење, летна облека, пакување куфери, третмани и дотерување пред поаѓање, депилација, фризура и тн…Сетоа тоа е составен дел на патувањето.

Без разлика дали одите со пријатели, дечко, родители или со семејството, мара да водите сметка што носите со себе, а посебно што носите на плажа. Престојот на плажа трае долго па не е деоволно да ностите само пешкир и костим за капење.

На плажа мора да одите спремни, но тоа никако не значи дека треба да понесете премногу работи.

Прво што треба да купите на плажа е голема торба во која ќе може да ставите се што ви треба за тој ден.
Кремата за сончање е неопходна. Без оглед на бојата на вашиот тен, кремата мора да ја понесете, ако имате деца, на нив обавезно купете имкрема со висок заштитен фактор.

Пешкири- и тоа во што поголем број, како би имало време да се сушат.

Лежалки- доколку не пранирате да изнајмите на плажа , тогаш купете си сламени лежалки.

Мини фирижидер- во него ке ставате сокови, вода, сендвичи и се останато што би можело да се стопи или да се расипе на  сонце.

Шешир- ке ве заштити од сонце, а воедно ќе изгледате тренди, посебно ако одберете голем шешир во J.Lo стил.

Музика- мп3 плеер е многу пожелен, посебно кага ќе ви стане досадна  буката и капењето, па ќе можете да се опуштите со омилените песни.
Играчки за на плажа- за децата носете ги нивните омилени играчки.

Реквизити за плажа- маки, пераи, топки на дување… сето ова не е неопходно, но доколку сакате забава во вода, тогаш понесете ги.

Весници и книги- додека се сунчате, опуштете се и побегнете во некој друг свет.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit