Стив Џобс меѓу кандидатите за личност на годината

10 ноември, 20110
sdz

Неодамна починатиот ко-основач на компанијата „Apple“, Стив Џобс е номиниран за личност на годината во магазинот „Тајм“.

Доколку биде избран токму Џобс, тоа ќе биде прв пат некому постхумно да му се даде ова признание и ќе го наследи минатогодишниот, Марк Цукерберг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi