Тајсон и Сталоне заедно влегуваат во боксерската куќа на славните

11 јуни, 20110
mike-tyson-the-expendables-2

Мајк Тајсон е најмладиот во категоријата тешкаши кој до сега влегол во историјата. Тој има освоено појаси во категориитеWBA, WBC, IBF, и прв кој истовремено ги има освоено овие појаси. Тој во кариерата остварил 50 победи од кои 44 со нокаут, а останатите шест со обична победа над противникот.

Сталоне пак е прогласен за најголем промотер на боксот преку серијалот од своите филмови Роки.

Тоа е причината зошто тие двајца ќе влезат во куќата на боксот на славните, која се наоѓа во едно село во американската сојузна држава Њујорк.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber