Терапија на железнички пруги

3 август, 20110
zeleznichkiprugi

Сиромашните и болни индонезијци кои неможат да си дозволат традиционалан медицинска нега, пронашле решение за нивните проблеми во електричен третман на железничките пруги.

Лечењето со алтернативна медицина е многу популарен во поголемиот дел од Азија.

Гласините за чудесниот лек преку магичен камен кој е потребно да го допрете, или пак изметот од крава кој треба да го изедете, привлекува стотици, понекогаш илјадници болни луше, пренесува АР. Ова особено е случај во Индонезија, каде хроничниот недостаток на финансиски средства ихаотичната сиромаштија, остави многу луѓе без надеж кога станува збор за државниот здравствен систем.

Затоа се повеќе луѓе легнуваат на шините и се лечат, иако лекарите велат дека нема докзи дека лежењето на железнички пруги има било каков позитивен ефект. Сепак, некои пациенти велат дека им е многу подобро од овој третман на железнички пруги.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit