Топ 10 бразилски убавици

16 март, 20110
brazilian_models

Девојките со долги нозе, егзотична убавина со потекло од Бразил ја преплавија модната индустрија. Може да се каже дека тие го сочинуваат поголемиот процент од најангажираните модели во модата.

Adriana Lima
Alessandra Ambrosio
Ana Beatriz Barros
Camila Alives
Cintia Dicker
Flavia de Oliveira
Gisele Bundchen
Isabell Fontana
Izabel Goulart
Raquel Zimmermann

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi