Топ 10 мобилни телефони во светот денес

13 август, 20110

Постојат многу модели на мобилни телефони. Потребата од брза, неодложна комуникација, го натерале човекот непрекинато да ги усовршува мобилните телефони. Големите комуникациски компании секојдневно се борат за осовојување на пазарот создавајќи технолошки чуда. Погледнете ги најдобрите 10 мобилни телефони во светот до 2010 година.

 

10. Orange San Francisco

9. LG Optimus 2X

8. HTC Desire

7. Google Nexus S

6. HTC Incredible S

5. Apple iPhone 4

4. HTC Desire S

3. Sony Ericsson Xperia Arc

2. HTC Sensation

 1. Samsung Galaxy S2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit