Топ 10 моќни ликови од стрипови

5 август, 20110

Стриповите имаат донесено радост на милион фанови низ светот, а повеќето од  нив се претворија во филмови, серии, книги итн. Ден денеска хероите од стриповите живеат, макар и да се направени пред неколку децении.

Ова се најмоќните стрип херои.

1. Superman

 

2. Spider-Man

 

3. Batman

 

4. Wolverine

 

5. Wonder Woman

 

6. Hulk

 

7. Green Lantern

 

8. Captain America

 

9. Spawn

 

10. Punisher

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi