Топ 10 најдобри гитаристи на сите времиња

30 јули, 20110

Во историјата постојат многу гитаристи, некои подобри некои полоши, но овие 10 момци кои ги одбравме се едни од најдобрите во својот занает, тие зрачат со својата енергичност, талент и маестралност во своите изведби. Нивните гитарски мелодии можат и најтврдиот маж да го расплачат но и најубавата девојка да ја освојат.

Погледнета ја листата на најдобрите гитаристи на светот кои оставија белег во светската музичка култура.

10. Tom Morello

9. John Mayer

8. Jack White

http://www.youtube.com/watch?v=03YUgHAshSo

7. Jimmy Page

6. BB King

5. David Gilmour

4. John Frusciante

http://www.youtube.com/watch?v=sUJHEdQBAr8&feature=player_embedded

3. Stevie Ray Vaughan

http://www.youtube.com/watch?v=zAG-kX_IlUw&feature=player_embedded

2. Jimi Hendrix

http://www.youtube.com/watch?v=WoAXW30mMAg

1. Robert Johnson

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit