Топ 50 најдобри порно актерки – 2 дел.

16 јуни, 20110
1

 

45. Abbey Brooks

Abbey Brooks(25) е интелегентна и секси девојка со насмевка што го краде срцето на секој маж. Таа е позната американска порно актерка и модел. Израснала во предградијата надвор од Детроит, Мичиген. Како дете единец била строго Католички воспитана и потекнува од религиозно семејство. По завршување на средното училиште се запишала на колеџ, а подоцна дипломала и бизнис менаџмент. Таа за себе вели дека многу го сака сексот и дека ужива во него. Една вечер одлучила малку да разгледува по порно сајтовите, и дошла до идеја дека она е родена за таа работа. Следното веќе било ангажирање на агент и правец Лос Анџелес каде го снимила и првиот порно филм. Останатото е историја!

Награда: 2009 AVN awards – Best Group Sex Scene

 

 

44. Angelina Valentine

Angelina Valentine е родена на 19 Септември 1986 година во Лексингтон, Кентаки, таа е позната американска порно актерка. Пред да се пресели во Лос Анџелес и стане порно актерка таа работела како танчерка на свои 18 години. Примарнот разлог зошто сакала да се занимава со оваа професија е љубовта према сексот. Таа вели нема поубаво од тоа да ја работите професијата што ве исполнува а притоа и добро да ве плаќаат.

Награди:

 • 2009: XRCO Award – Deep Throat Award
 • 2009: AVN Award nominee – Best Threeway Sex Scene – Filth Cums First 3
 • 2009: AVN Award nominee – Best New Starlet
 • 2009: AVN Award nominee – Best Group Sex Scene – Oil Overload
 • 2010: AVN Award nominee – Best New Web Starlet
 • 2010: AVN Award nominee – Unsung Starlet of the Year

 

 

 

43. Tory Lane

Tory Lane е родена на 30 Септември 1982 година, во Форт Лаудердал, Флорида. Таа е американски модел, егзотична танчерка, порнографска актерка и режисер на порно филмови.
Пред да влезе во порно индустријата таа работела како шанкерка во клубот наречен The Elbo Room, исто така, работела во книжарница за возрасни и како стриптизета во локални стриптиз клубови на Флорида.
Првиот филм го снимила за продукцијата LA Direct, и до сега има снимено преку 400 порно филмови.
Во 2006 година, Tory Lane беше финалистка во втората сезона на реално шоу Плејбој. Во Во Мај 2007 година, таа потпишала 2 годишен договор со Sin City, каде таа ќе се појавува и како актерка но и како режисер на филмови.

Награди:

 • 2007: Adultcon Top 20 Adult Actresses
 • 2009 AVN Award– Best POV Sex Scene – Double Vision 2
 • 2010 AVN Award – Best Group Sex Scene – 2040
 • +17 nominations

 

 

42. Jessica Jaymes

Jessica Jaymes е родена на 8 Март 1979 година, таа е позната американска порнографска актерка.
Нејзината кариера во порно индустријата започнала во летото 2002 година. Нејзиниото име кое го користи во индустријата е составено од нејзинити вистинско име Jessica и од името на нејзиниот тогашен љубовник James. Во 2004 година таа станала првиот Hustler модел  а подоцна и “Hustler Honey на годината”. Во Август 2008 година била избрана за Penthouse Pet на месецот.
Jaymes има одиграно мала улога во две епизоди на телевизиската серија Weeds, и се појавила во реалното шоу на VH1 Celebrity Rehab Sober House.

Награда: 2006 AVN Award –Unidentified porn actresses

 

 

41. Lela Star

Lela Star e роденa на 13 Jуни 1985 година во Кејп Корал, Флорида,  таа е кубанско-американска порнографска актерка која има глумено во повеќе од 300 сцени.
Lela Star била откриена од Jim South и дебитирала во порно индустриајта за продукциската куќа Hustler на свои 18 години. Таа за една година се појавила во повеќе од 40 наслови пред да го потпишете договор со ClubJenna во Јуни 2007 година. Оттогаш кариерата и е во подем и се појавено во филмовите Babyface, Sprung a Leak 2 и Flesh Hunter 9 и нејзиното деби во ТВ-спот за раперот Kardinal  во песната “Set It Off”. Има снимено повеке од 70 филмови за порно индустријата.

 

Награди:

 • 2007 Adam Film World Guide Award – Best Latin Starlet
 • 2007 NightMoves Awards nominee – Best New Starlet
 • 2010 AVN Award nominee – Best All-Girl Group Sex Scene – Not Monday Night Football XXX
 • 2011 AVN Award nominee – Best Group Sex Scene – Out Numbered 5

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma