Топ 50 најдобри порно актерки – 4 дел.

23 јуни, 20112
Copy of oo copy

35. Bridgette B

Bridgette B е роденa на 15.10.1983 година во Барцелона, Шпанија. Првата улога во порно индустријата ја имала во 2008 година. Иако била доста постара од другите актерки, таа добро се пробила и веќе првата година почнала да снима разни сцени, од анални, POV, лезбо и др.
Bridgette B е препознатлива по силиконските гради и големата тетоважа која ја има на десната стана од телото, со натпис:  ” La jalousie et une maladie ” што во превод значи “Љубомората е болест”. Bridgette има студирано во Kent State и таму се приклучила во женското братство Chi Omega.
За време на нејзината порно кариера Bridgette B имала можност да соработува со најголемите компании во индустријата како: Digital Playground, Hustler, Wicked, Naughty America и Vivid. Bridgette, исто така, имала можност да соработува и со некои големи ѕвезди од порно индустријата како, Kissy Kapri, Marie Luv, Nikki Coxxx, Aurora Snow, Tommy Gunn и Tori Black.

Награди:

2011 AVN Awards cropped.

 

 

34. Sunny Leone

Sunny Leone родена на 13 Мај 1981 година во Карен, Малхотра. Таа е позната индо-канадска порно актерка, бизнисменка и модел. Sunny Leone била прогласена за Penthouse Pet во 2003 година и склучила договор со компанијата Vivid Entertainment. Во 2010 година била избрана од Maxim за една од 12-те најдобри актерки во 2010 година.

Пред  да почне да работи во порно индустријата, таа прво работела во германската пекарница, а потоа и како егзотична танчерка, каде ја приметил агентот John Stevens и ја препорачал на фотографот  Jay Allen кој работел за Penthouse магазинот.

Подоцна потпишала договор со Vivid Entertainment, веќе во 2008 отвара свое студио Sunlust Pictures, додека Vivid останува нејзин дистрибутер. Подоцна во својата кариера соработува со доста продукции како, AdultPokerParty.com, Brickhouse,  Flirt4Free,Totemcash и Imlive.

Награди:

2008 XBIZ Award – Web Babe of the Year

2010 AVN Award – Best All-Girl Group Sex Scene

2010 AVN Award – Web Starlet of the Year

2010 F.A.M.E. Award – Favorite Breasts

 

33. Madelyn Marie

Madelyn Marie или вистинското име Real Name Kendall Sartiano  е родена на 28 Јануари 1987 година, таа е позната американска порно актерка. Пред  да почне да се занима со порнографија, Madelyn Marie студирала медицина, но набргу решила да ги напушти студиите. Потоа се венчала со познатиот шпански порно актер Ramon Nomar.

Во 2010 година Madelyn потпишува договор со компанијата Blue Bird Films за ескорт услуги и снимање на порно филмови. За Blue Bird Films се вели дека е една од најлошите компании во порно индустријата. Ова и овозможило на Madelyn да работи и за други компании паралелно.

Награди:

Recurrent – Biggest hooker in the industry.

 

 

32. Julia Ann

Julia Annе е родена на 8-ми Октомври 1969 година во Гленндал, Калифорнија. Пред да влезе во порно индустријата работела во Холивуд како професионален борач во кал, а подоцна и како стриптизета во клубот Blondage, каде станала многу позната и тоа и овозможило лесно да се пробие во порно индустријата.

Julia Annе дебитирала во 1993 година во филмот Hidden Obsessions, во лезбејски секс сцени со Lindeмulder. Нијзинотио искачување во порно индустријата го има кога потпишала договор со Vivid Entertainment. Подоцна во нејзината кариера работела за имиања како Digital Playground (1999) и Wicked Pictures (2002).  Во 2006 го раскинува договорот со Wicked Pictures и работи како мејкап артист со уште некои колешки од индустријата. Ann била домаќин во ТВ шоуто на Playboy, “Naughty Amateur Home Videos.”

Награди:

AVN

AVN Hall of Fame Inductee

1994 Best All-Girl Sex Scene – Film for Hidden Obsessions

2000 Best All-Girl Sex Scene – Film for Seven Deadly Sins

2004 Best Actress – Video for Beautiful

2007 Best Scene – Video for The Big Dirty Pazon

2010 Best Makeup for The 8th Day

2010 MILF/Cougar Performer of the Year

XRCO

1994 Best Girl-Girl Scene for Hidden Obsessions

2009 MILF Of The Year

 

 

31. Ashlynn Brooke

Ashlynn Brooke е родена на 14 Август 1985 година, таа е позната американска порно актерка, танчерка и модел.

Brooke е родена во Чотав, Оклахома. Пред  да стане порно актерка во 2006 година, работела како дилер на половни автомобили во близина на Оклахома Сити. Првиот ексклузивен договор го има потпишано во 2007 година за продукцијата New Sensations / Digital Sin. Во 2009 веќе го има своето режисерско деби во филмот Ashlynn Brooke’s Lesbian Fantasies,  Таа, исто така има глумено и во хорор филмот Piranha 3-D.

Во 2011 година, од страна на CNBC каналот била именувана како една од 12-те најпопуларни порно ѕвезди во светот.

Награди:

2007 Adultcon Top 20 Adult Actresses

2008 (AEBN) AWARD — Best New Starlet

2008 F.A.M.E. Award – Favorite Breasts

2009 AVN Award – Best Continuing Video Series Ashlynn Goes to College

2009 AVN Award – Best Interactive DVD My Plaything: Ashlynn Brooke

2009 AVN Award – Best New Series Ashlynn Goes to College

2009 Exotic Dancer Award – Best Newcomer

 

 

 

 

 

2 comments

 • Sanja

  27 јуни, 2011 at 14:27

  Kako ne be, mnogu znete sto se pravi zenski

  Reply

 • Dimitri

  27 јуни, 2011 at 14:25

  Ajde servirajte uste od porno akterkite, da gi zapoznaeme site hehehehehe

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma