Топ 7 секс пози за ова лето!

13 јуни, 20110
1seksnapazi

Освен уживање, сончање, капење на плажа, летото може да ви понуди толку многу други видови на задоволства, само треба да се сложите на малку авантура и да ги искористите предизвиците кои ви се нудат. Плажите, базените, јавниот туш… можат да пружат и едно поинакво искуство. За мала промена во сексуалниот живот ви нудиме топ 7 секс пози за во лето.

Секс на скалите во базенот.

Сексот во вода е одличен бидејќи, вие и практично сте голи, а водата врши одлична стимулација. Сепак, нека биде тоа приватен базен. Треба да бидете внимателни доколку се одлучите за оваа поза. Многу е лизгаво, и доколку не внимавате може да дојде до сериозна повреда на кичмата.

Секс на скалите со метални држачи.

Зависно од базенот, кај некој базен има вообичаени скали, кај некои пак има скали со метални држачи. Исто така и овие скали може да се искористат доколку имате малку поголема сексуална фантазија. Ова ќе биде одличен тест да ја измерите вашата стабилност во вода. Но, внимавајте. Држачите се многу лизгави. Имајте го ова на ум.

Секс под јавен туш.

Поглед кон море, при секс под јавен туш. Оваа слика има афродизијачко дејство од самата помисла. Но, е тешко изводливо во пракса. За да го изведете ова треба да изберете термин во кој нема други луѓе на плажа. Тоа може да биде само во доцните часови, но повторно постои отворена можноста да сте на мета на некој војажер.

Секс во плитко.

Кога ќе се спомене секс во море, прво се помислува на секс во длабоко. Но, постои и една друга поза која се изведува во плитко. Но, изберете термин пред да изгрее сонцето, или доцна во ноќта… Бидете внимателни. Внимавајте на песокот и малите бранови кои може да придонесат да ја загубите рамнотежата.

Секс во џакузи.

Топла вода, меурчиња, масажа…. идеално место за секс во вода. Одлична поза е онаа во која партнерот ќе седне на скалилата а партнерката е на него.

Длабоко во морето.

Конечно место каде ќе може да се опуштите, и кога има и други луѓе на плажата. Само внимавајте на тоа да бидете подискретни.

Секс на душек.

Треба да го пробате и ова. Доколку сте во можност да одите на дива плажа би било одлично, нема да мора да внимавате на околината.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma