Top porn stars – “Ashlynn Brooke”

13 јуни, 20110
0 copy

Ashlynn Brooke e роденa на 14 август 1985 година во Чоктав, Оклахома, таа е позната американска порно актерка, идна танчерка и модел.
Пред да влезе во порно индустријата како актерка во 2006 година, Brooke работела три години во дилерска продавница за половни автомобили во близина на Оклахома Сити .

Во 2007 година добила ексклузивен договор за соработка со компанијата “New Sensations / Digital Sin”, a во 2009 година го има своето прво режисерско деби во филмот “Аshlynn Brooke’s Lesbian Fantasies. Актерката освен во порно филмови има глумено и хорор филмот Piranha 3-D.

Во 2011 година, од страна на телевизиската куќа CNBC, била именувана како едена од 12 најпопуларни ѕвезди во порно индустријата. Од CNBC истакнале дека нејзината улога во хорор филмот Piranha 3-D го зголемил интересот за неајзините порно филмови, но и за нејзините моментални режиски остварувања.

Нејзини награди и достигнувања во порно индустријата:

  • 2007 Adultcon Top 20 Adult Actresses
  • 2008 (AEBN) AWARD — Best New Starlet
  • 2008 F.A.M.E. Award – Favorite Breasts
  • 2009 AVN Award – Best Continuing Video Series Ashlynn Goes to College
  • 2009 AVN Award – Best Interactive DVD My Plaything: Ashlynn Brooke
  • 2009 AVN Award – Best New Series Ashlynn Goes to College
  • 2009 Exotic Dancer Award – Best Newcomer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma