Три правила за однесување после првиот секс

25 јули, 20110
01 idealan-seks-traje-7-do-13-minuta

Сајтот „askmen.com“ ги советува мажите како да ги избегнат најчестите грашки после првиот чин со новата партнерка, наведувајќи три златни правила на однесување во таа пригода.

Авторите на статијата истакнуваат дека неумесно е да ја прашате партнерката како и било, бидејќи на тој начин сугерирате дека не сте на исти „бранови должини“ и дека на вас двајцата не ви бил сексот подеднакво добар.

Исто така немојте да се извинувате за сексуалниот перформанс, бидејќи тоа е показател дека мислите дека не сте ја задоволиле, но дека сте несигурни во своите сексуални можности и квалитети.

Доколку сакате да започнете озбилна врска, најважно е да се опуштите и да имате на ум дека со време сексот ќе биде се подобар како подобро ќе се запознавате, без обзир каков бил првиот пат.

Иако е препорачиво да имате отворена комуникација, тоа важи посебно за сексот, бидејќи комуникацијата е клуч за добар сексуален живот и единствен вистински начин како да ги дознаете сите желби на партнерката, сепак подобро е таа тема да не ја отварате после првиот пат, туку малку да причекате.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit