U2 работи на футуристички албум

7 април, 20110
u2

Продуцентот RedOne, чије вистинско име е Надир Кајат откри дека следниот албум на ирската рок група U2 ќе има футуристички звук. Познатиот продуцент, кој претходно има работено со Лејди Гага и Никол Шерцингер, призна дека сеуште експериментира со бендот за создавањето на нивниот 13-ти студиски албум.

Имаме неколку идеи, но сеуште не знаеме што од нив ќе реализираме. Бендот секогаш експериментира, но сеуште сме во процес на осмислување на создавање на албумот, изјаво RedOne.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma