Уметност со лубеници

28 јули, 20110

Сигалит Ландау (роденa во 1969 година во Ерусалим) е израелски скулптор. Во 2008 година таа има направено видео изложба во Музејот на модерната уметност во Њујорк – The Dead Sea. Погледнете ги фотографиите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit