Умре романскиот принц, а во исто време и глумец

8 јули, 20110
serban-cantacuzino-167110l

Романскиот принц и актер кој има глумено во многу филмови, мјузикли и детски серии почина на 70 годишна возраст.

Унијата на Uniter театарот изјави дека  Cantacuzino умрел во Париз, во понеделникот каде живеел од 1990 година. Во изјавата не се наведени причините за смртта.

Cantacuzino беше потомок на Serban  Cantacuzino, од 17 век принцот кој се борел против турците, ги запознал романците со пченката и ја објавил  Cantacuzino Библијата. Семејносто наследство и неговиот аристократки дух доппринесоа за неговата популарност.

Cantacuzino го направи своето деби на 11 години во  Mark Twain’s “the Prince and the Pauper.” Тој глумеше многу филмови, мјузикли и телевизиски серии во Романија.

Тој ќе биде погребан во Букурешт во сабота.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit