Ужасот од тропската бура на Филипини низ фотографии!

20 декември, 20110
Aerial

Тропската бура која беснееше на Филипините минатиот викенд предизвика огромни штети, многу семејства ги остави без кров над глава, а загинаа повеќе од 900 лица.

Инаку бурата ги зафати едни од најсиромашните региони во земјата, уништени биле мостови, а водената бура носела цели села.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma