Ван Гог нацртан со зачини :) Wooow уметност верна на оригиналот :)

20 декември, 20110
1

Младата фотограф и уметник, Кели А. МекКолам, се појави со навистина креативен и оригинален метод враќајќи ги светски познатите слики на Ван Гог. Таа користи состојки од кујна, боите на зачините и храната за да ги изработи овие неверојатни, шарени репродукции. Погледнете!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma