Венецуелка повторно најубава жена на светот

7 ноември, 20110
Miss-World-Miss-Venuzuela-007

Заврши 60-то јубилејно издание на изборот за Мис на светот. Шоуто се одржи во Лондон, а како најубава девојка беше прогласена венецуелката. Ова шоу вклучи девојки од 113 земји, а се уште го следат повеќе од една милијарда гледачи.

Иако, Англија, Венецуела и Индија досега се земјите кои најчесто победувале на овој избор и имаа по 5 титули, со оваа победа Венецуела е прва на листата со вкупно 6 мисици досега.

Друшто на убавата венецуелка Ivian Sarcos и правеа како втора придружничка Мис Порто Рико и прва придружничка Мис Филипини.

Избрани беа и девојки кои требаше да го поткрепат мотото „убавина со цел“, односно оние кои највеќе учествувале во хуманитрани акции, а наградата ја земаа Мис Индонезија и Мис Гана.

Мис Англија беше прогласена за Мис бикини, а Мис Казакстан за топ  модел.

Наредната година ова шоу ќе се одржи во Ордос, Кина.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-ZwYhuVT3TI

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş