Видео: Авион се урнал на автопат!

21 декември, 20110
Видео: Авион се урнал на автопат!

Хардинг – пет лица загинале кога еден мал авион се урнал на автопатот во близина на градот Хардинг во Њу Џерси. Животот го загубиледвајца директори на њујоршка инвестициона компанија  Гринхил и директорот на компанијата Ракеш, Џефри Баклов и неговата сопруга како и двете деца загинале.

Сопственик на авионот бил Баклов, кој имал дозвола за пилот и сам управувал со авионот. Управата за цивилноит авиосообраќај соопштила дека авионот полетал од аеродромот Тетерборо, а требал да слета на Пичтри аеродоромот во близина на Атланта.

Пилотот не пријавил никакви проблеми и за сега не се знаат причините зошто се урнал авионот на автопатот.

httpv://www.youtube.com/watch?v=llladPcpthM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma