Британија доби машка верзија на Susan Boyle

25 април, 20110
edward-reid-video

“Sвездата е родена” ова се кометарите за британскиот учесник во шоуто Britan’s got talent, Edward Reid. Ова е момчето кое ги воодушеви британците, но и пошироката јавност. Тој е најгледаниот учесник од ова шоу на youtube.

Него веќе го споредуваат со Susan Boyle.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi