ВИДЕО: Дали принцот Чарлс навистина ја уби Дајана?

16 мај, 20110
00charles-and-diana-colwyn-bay-82
На филмскиот фестивал во Кан премиерно беше прикажан контроверзниот филм за смртта на омилената англиска принцеза Леди Дајана, “Незаконско убиство“ .
Иако поминаа 14 години од смртта на принцезата Дајана, озборувањата за кобната ноќ на 31.август, 1997 година не прекинуваат. Големо медиумско внимание во Кан предизвика и премиерата на документарниот филм “Незаконско убиство“ во кој Дајана најавува дека ќе биде убиена и дека нејзиниот сопруг Чарлс планира таа да почине во сообраќајна несреќа.
Филмот е дело на Кит Ален, татко на пејачката Лили Ален, а финансиска поддршка дал Мохамед Фејд, татко на Доди Фејд кој загина со принцезата Дајана.
Филмот го налути кралското семејство и тој нема да биде прикажан во Велика Британија.
http://www.youtube.com/watch?v=T3OdABwAZRE&feature=player_embedded
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/