ВИДЕО: НЛО прошишал покрај авион

10 август, 20110
nlooo

На снимката која се појавила во почетокот на август, некаде над Велика Британија, патник во авионот забележал многу брз објект кој поминал во близината на патничкиот авион.
Патникот во текот на летот си снимал со својата нова камера, и кога на крајот ги разгледал снимките забележал чуден феномен.
На прв поглед му се чинело дека станува збор за обичен отсјај, но кога повторно го погледнал видеото забележал објект кој поминува покрај авионот.
Патникот изјавил дека имал искуство во авијација, и заклучил дека не станува збор за друг авион, или јато птици, бидејќи објектот се движел со голема брзина.
Речиси идентичен објектот бил снимен и во 2008 година, за што станува збор можете да погледнете од снимкава:

http://www.youtube.com/watch?v=-bQxURpA6hs&feature=player_detailpage#t=0s

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit