Видео од пустошењето на “Ирена” ураганот во САД! Што ли ќе беше ако го крстеа Цеца:))?

27 август, 20110
aaaaaa

Ураганот “Ирена” се побрзо се приближува кон источниот брег на САД, каде може да зафати област во која живеат околу 65 милиони луѓе, од државата Северна Каролина, па се до Нова Англија. Американскиот претседател Барак Обама синоќа прогласил вонредна состојба во Северна Каролина!

Ураганот во саботата кога ќе пристигне во Северна Каролина, ќе има категорија три, што значи ветерот ќе дува со брзината од 185 километри на час.

Погледенте ги новите снимки од ураганот!

http://www.youtube.com/watch?v=WxPZ6NuT7Sg&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma