ВИДЕО: Озил го заплескал Виља зошто му го “чепкал” исламот!:)

19 август, 20110
manotazo-villa-ozil

Германскиот фудбалер од турско потекло, Месут Озил, објаснил зошто го нападнал фудбалерот на Барселона, Давид Виља, во натпреварот за шпанскиот Супер куп.

“Ја бранев својата вера, бидејќи Давид Виља го навреди исламот”, изјави Озил, а веста со молскавична брзина го обиколила светот на фудбалот.

На многумина не им е јасно зошто токму овие два фудбалера биле исклучени, кога во турканиците учествувале речиси сите играчи на двата тима.

Но на видео снимката се гледа туркање, а потоа и размена на удари помеѓу двата фудбалери, по што заработиле исклучување.

http://www.youtube.com/watch?v=z9k1QAUKsLc&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi