ВИДЕО: Реал спремен за Барса:) Сам против 109 “клинци”. Ова мора да се види:))

10 август, 20110
real

Во недела започнува новата фудбалска сезона во Шпанија и тоа со “Ел Класико”. Се игра Супер купот помеѓу Реал Мадрид и Барселона. Тимот на Реал завчера пристигна од Кина во Мадрид.
Во Азија, тие одиграле неколку подготвителни натпревари, а еден од најинтересните натпревари бил кога играле против 109 мали Кинези. Иако бројно биле посилни, децата не успеале да постигнат гол, но барем можеле да се пофалат дека играле против Бензема и другите ѕвезди. На теренот имало се, од смеење, па се до туркања помеѓу момчињата.

“Кралскиот клуб” ја имал најдобрата предсезона во последните 24 години, и со полн оптимизам ја чекаат средбата со Барса. Реал победил во сите седум натпревари со гол разлика 27-5. Противниците не биле врвни тимови, но сепак победа си е победа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi