ВИДЕО: Се запалил цепелин, пилотот загинал, а патниците скокнале пред падот

13 јуни, 20110
0000965787_500

Едно лицe загинало при пад на цепелин вчеравечер во Германија, јавува “Дневник“, пренесува Нетпрес.
Несреќата во која загинал пилотот, се случила на аеродромот Раихелшаим, близу Фридберг во Германија. Тројцата патници скокнале од кабината на барање на пилотот пред цепелинот да го допре копното во обидот да слета на аеродромот.
Пилотот се обидел да го исправи леталото, но при допирот на копното при слетувањето, леталото се запалило од засега
неутврдени причини.

http://www.youtube.com/watch?v=mlYTtjuLWVo&feature=player_embedded

Патниците биле новинари, а цепелинот имал промотивен лет по повод денот на покраината Хесен.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma