Видео: Shakira имаше успешен концерт во Хрватска

11 мај, 20110
shakiraa

Колумбиската ѕвезда Shakira синојка го одржа својот концерт во Хрватска, кој беше еден од многубројните концерти од нејзината светска турнеја” The Sun Comes Out”.

Публиката беше воодушевена од нејзините вокални и танчерски способности. Во продолжение ви нудиме само дел од нејзиниот настап.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi