Видич: Не сме загрижени за глумата на Барселона

25 мај, 20110
Nemanja-Vidic_1647440

Англиските медиуми се плашат дека фудбалерите на Манчестер Јунајтед би можеле да наседнат на провокациите од ривалот. “Нема ни збор за тоа, искусни сме, игравме веќе финале и секако дека ќе знаеме да се избориме во такви ситуации” изјави капитенот на Јунајтед. Тој додаде дека тоа е дел од менталитетот на ривалот. “Сигурно дека се поразлични од нас, доаѓаат од друго поднебје, секако и сваќањето е различно” додаде Видич. Тој потсетува дека и во своето прво финале против Челзи морал да се носи со такви работи. “Тогаш имав многу помалку искуство, п ауспеав да одговорам во моментот и да владеам со себе во таквиситуации. Ниту сега нема да биде поинаку” порача Видич кој на крајот додаде дека и судијата ќе си ја заврши работата корекно. “Ова е финале, ќе го изберат најдобриот судија, па така нема причина да се плашиме” смета еден од најдобрите дефанзивци на светот.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma