Википедија ги промени податоците за Kate и William

29 април, 20110
Wedding+Ceremony

Кралицата Елизабета II ги прогласи принцот William за војвода, а Kate за војводка од Кембриџ. Овие податоци се сменети и во Википедија, а многу наскоро ќе бидат променети и во сите останати документи.

Принцот William се здоби и со титулата гроф од Стратем, а Kate по венчавката ќе стане грофицата од Стратем.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi