Вил Смит донира лаптопи на учениците од Филаделфија

18 март, 20110
WillSmith

Откако едно училиште во Филаделфија беше ограбено, од него беа украдени 60 компјутери. Полицијата успеала да врати 30, а остатокот најверојатно завршил на црниот пазар.

Вил Смит сакајќи да им помогне на децата од училиштето донирал 29 Apple лаптопи. За сега двајца малолетни ученици се осомничени за кражбата, а Вил искрено се надева дека истите ќе бидат прописно казнети.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma