Во домот на Ози и Шерон Озборн

24 октомври, 20110
naslovna

Дизајнерот Мартин Лоренс Булард на познатиот брачен пар им создаде дом од соништата.

Кога дизајнерот влегол во нивниот дом во Лос Анџелес и погледнал што се треба да уреди, си го поставил прашањето: „Како да внесам доза на светлина во куќата на поранешен член на Блек Сабат – или принцот на темнината?“.

Предходно куќата им била дизајнирана во современ готски стил, но сега во неа се гледа и доза на романтизам. Нетипично можеби, но собите изобилуваат со светли бои.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş