Во кој град највеќе одат богатите за да изневеруваат?

11 август, 20110
Paris

Едно необично истражување било спроведено на тема која светска престолнина би ја избрале богатите за да направат прељуба. Во истражувањето кое било направено преку интернет, учествувале 1000 луѓе, на старост од 35 до 55 години, а кои заработуваат повеќе од 70 илјади годишно.

Повеќе од 52% од нив го избрале главниот град на Франција како место каде би ја изневериле својата сопруга или пак би се состанувале со љубовниците, а потоа следуваат Милано, Барселона, Брисел, Лондон, Женева.

Учесниците исто така откриле дека желбата за прељуба е најчесто одалеченоста од домот и сопругата, како и чуството на слобода што ја дава неверството.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit