Во напад NATO силите погина еден син на Гадафи и три негови внучиња

1 мај, 20110
o

Либиската телевизија објави информација дека во Саботата при напад на NATO силите врз резиденцијата во Триполи, погинал еден од синовите на Гадафи, Саиф ал Араб.

Во соопштението истотака стои дека покрај синот на Гадафи погинале и три негови внучиња. Гадафи бил во истиот објект но поминал без повреди. Зградата била премногу оштетена и чудно е како Гадафи останал жив.

Саиф ал Араб е најмлад од шесте синови на Гадафи, тој студирал во Германија и политички не бил активен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi