Втор дел од одбројувањето на 100-те најсекси жени во светот

1 јуни, 20110
sexi

90 – Angelina Jolie – минатата година на 70-то место, оваа бунтовничка која е цела прекриена во тетоважи, контроверзен начин на живот, оваа година падна за 20 места. Но, покрај тоа оваа 35 годишна сексипилна актерка на листата на најсекси жени е вклучена уште од 2004 година па до ден денеска.

89 – Miley Cyrus – тинејџерската поп сензација на 18 години успеа да влезе во светот на најсекси жените. Но, сепак мора да се признае дека нејзиното тело во бикини изгледа феноменално.

88 – Olivia Munn – најдоброто од Оклахома, 30 годишната актерка, тв презентерка и модел, која поседува неверојатна убавина и шарм. Минатата година од 52 место, сега спадна на 88.

87 – Genevieve Morton – деби во кругот на најсекси жени во светот на моделот од Јоханенсбург.

86 – Christina Aguilera – веќе светски познатата пејачка со извонреден глас, која имаше турбулентен период во својот живот, повторно се најде на листата на најсекси жени во светот.

85 – Hannah Tointon – 23 годишната актерка, која ако не успеела во филмската индустрија би станала детектив, направи свое деби во светот на најсекси жените, откако се појави во инзвонредно секси издание за месец октомври на еден календар.

84 – Ana Beatriz Barros – многу жени посакуваат коса како свила, магични очи, прекрасна насмевка и вајано тело. Оваа бразилка го има сето тоа, токму затоа е влезена во листата на најсекси жени.

83 – Elizabeth Banks – говори многу фактот дека оваа актерка ја глуми Барбара Буш, а сепак влзе во 100-те најубави жени. 27 годишната актерка од филмот “Зак и Мери прават порно“ го има стилот на вистинска американска убавина.

82 – Christina Hendricks – родена во Тенеси, ѕвездата од “Mad Man” покажа како жените по својата 35-та година може да изгледаат секси и заводливо. Позната по своите бујни гради оваа актерка минатата година беше на 78 мсто.

81 – Dianna Agron – aко не ја познавате оваа убавица, тоа значи дека не гледате “Glee” каде оваа убава 25 годишна американка која ја игра улогата на навивачка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma